MEKANİK TESİSAT UYGULAMALARI image
ISITMA SİSTEMİ
Yapının ısınmasını sağlayan tesisatı ve bileşenlerini ifade eder. Kazanlar, radyatörler ve konvektörler Temel ısıtma donanımlarını oluşturur. Yetkin ve tecrübeli bir ekip tarafından uygulaması uzun ömürlü ve verimli bir ısıtma sisteminin oluşturulması için elzemdir.

SOĞUTMA SİSTEMİ
Sıcak dönemlerde yapının serin ve konforlu tutulmasını sağlayan sistemlerdir. Akışkan soğutucuları, klimaları ve Fan Coil gibi cihazlar başlıca bileşenleridir. Projenizin değerini artıracak önemli etkenlerden biridir.

HAVALANDIRMA SİSTEMİ
Sürekli olarak temiz hava teminine yönelik ve kirli havanın dışarı atılmasını sağlayan ekipmanları kapsar. Bu sistemin başlıca ekipmanları havalandırma kanalları, klima santralleri, fanlar ve menfezlerdir.

TEMİZ SU SİSTEMİ
Pompa, hidroforlar, su depolarına ek olarak su arıtma ve su yumuşatma sistemlerini de içerir. Kullanım suyu ve içme suyu sağlayan sistemlerdir.

ATIK SU SİSTEMİ
Atık suların yapının dışına atılmasını ulaştırılmasını sağlayan teknik ve ekipmanların kurulumuyla oluşturulan sistemlerdir.

SICAK SU SİSTEMİ
İhtiyaca yönelik gerekli sıcak suyun üretilmesini sağlar. Doğalgaz, kömür mazot gibi değişik alternatiflerle sıcak su üretme sistemlerini kapsar.

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ
Yapının yangına karşı korunması için gerekli sistemin kurulmasını kapsar. Yangın dolaplarının yeri ve konumunun belirlenir, söndürme sistemleri kurulur.